Egészségfejlesztési előadás 2017.09.06.

Egészségfejlesztési előadás 2017.09.06.
Egészségfejlesztési előadás 2017.09.06.

Iskolánkban járt Dr Pásztor László, a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály egészségfejlesztési osztályának főorvosa, aki interaktív foglalkozás keretében tartott oktatást a hetedik osztályos tanulóinknak. A téma méhnyakrák és annak megelőzése volt.

A méhnyakrák kialakulásának egy vírusfertőzéshez, a HPV-hez köthető. A kutatások szerint lassan, több év alatt alakul ki, férfi és nő egyaránt találkozhat vele. Hatékony védekezés ellene a védőoltás. Mivel ebben a tanévben a hetedikes lányok ingyen megkaphatják ezt az oltást (amely egyébként 90 000ft-ba kerülne), így az ő és szüleik felvilágosítása volt most a legfontosabb cél. A főorvos úr elmondta, hogy nem kell a védőoltásoktól félni, hiszen nagy kincs a kezünkben ez  a fajta megelőzés, amely akár fiatal életeket menthet meg. (A daganat nem válogat.) Az előadás után szórólapot vittek haza a gyerekek.