Iskolatej-program

iskolatej

Iskolánk csatlakozott az Európai Unió által támogatott iskolatej-programhoz.
A 2014-2015. tanévben is minden reggel 2,5 dl tejet kapnak a gyermekek.

Európai Unió Iskolatej programja nem csupán a tejről szól, hanem a tejről, a joghurtról, a sajtról, az íróról és a többi finom tejtermékről, amelyek fontosak a helyes táplálkozáshoz és a kiegyensúlyozott étrendhez.

Az egészségről szól: a helyes étkezésről, a jó kondíciódról.

A tej és a tejtermékek tele vannak kalciummal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és egyéb olyan szükséges tápanyagokkal, amelyekből szervezeted energiát merít a mindennapokhoz.

Gyerekkorban és tinédzserként a csontok gyorsabban nőnek, mint bármikor máskor az élet során. Ahhoz, hogy csontjaink erősek legyenek, sok kalciumot kell fogyasztanunk.

Egészségünket úgy tudjuk a legjobban megőrizni, ha rendszeresen sportolunk, és egészséges, kiegyensúlyozott étrendet tartunk, amely különböző tejtermékeket, gyümölcsöt és zöldséget is tartalmaz. Ez nemcsak az Ön egészsége szempontjából fontos, hanem a gyermekei számára is jó példát mutat. Az étkezési szokásainkat és a sportoláshoz való hozzáállásunkat fiatalkorunkban alakítjuk ki, és egész életünkben elkísérnek bennünket.