Költészet napja 2017.04.11.

Költészet napja 2017.04.11.
Költészet napja 2017.04.11.

1905. április 11. A József család nagy napja. Megszületett 2 lány mellé az egyetlen fiú Attila. Ez a születésnap nemcsak a családnak ünnep, hanem több mint 100 évvel később ünnep mindannyiunknak is. A költészet napja. A magyar versek ünnepe. Hosszú évek óta ünnepel együtt a falu apraja-nagyja, versmaratonnal. Mindig van egy kis újdonság a közös ünneplésben. A tegnapi napon biztos sokan észrevették, hogy a falu egyes pontjaira verseket ragasztottak a 8. osztályosok.Ma pedig az általunk készített hirdetőtáblákat állítottuk fel az óvodánál, iskolánál és a falu központjában. Ez is egy országos kezdeményezés, hogy minél több verssel találkozzanak az emberek akár írva, akár mondva a jeles napon. Ebben az évben a legkisebbek, az óvodások is eljöttek verselni velünk. Óvodások alsó és felső tagozatos iskolások, és a nagymamák együtt szavaltak.. A rendezvényen 140 versszerető baracsi vett rész, folyamatos verseléssel 8-12 óráig. Köszönet a szervezésért Gárgyánné Gyöngyi néninek a könyvtárból, Ujvári Csilla tanárnőnek,  az óvó néniknek, tanító néniknek  a felkészítésért s nem utolsó sorban a szereplőknek a bátor kiállásért.

További képek